تلخی گیری زیتون با سود پرک

 سود پرک (هیدروکسید سدیم یا کاستیک سودا ) برای رفع  تلخی زیتون نقش کلیدی را بازی می کند. زیتون از خوشمزه ترین میوه هایی است که ما در کنار غذای خود و یا داخل غذای استفاده می کنیم. زیتون پرورده و زیتون شور دو نوع از خوشمزه ترین چاشنی هایی هستند که می توان در کنار انواع غذاها از آنها لذت برد. حتما می دانید که زیتون ذاتاً میوه ای تلخ است و برای استفاده بایستی تلخی آن گرفته شود. روشهای صنعتی بسیاری برای حذف تلخی زیتون وجود دارد که کارخانه ها از آنها برای تولید فراورده های خود استفاده می کنند. در این مقاله به بررسی بهترین روشهای گرفتن تلخی حتی در خانه با سود پرک می پردازیم.

زیتون و خواص آن

 

علاوه بر طعم بینظیر زیتون و همراهی آن در کنار سرو غذا، زیتون خاصیت های زیادی نیز دارد؛ که میتوان به خاصیت دارویی آن اشاره داشت. حتما نام زیتون سیاه و زیتون سبز را شنیده اید. زیتون وقتی نرسیده باشد سبز رنگ است و وقتی کاملا می رسد، رنگ آن سیاه می شود. (البته یک نوع زیتون وجود دارد که وقتی می رسد بازهم سبز است)
زیتون دارای کربوهیدرات بسیار کم و چربی زیادی دارد که البته از نوع غیر اشباع است و سالم و بسیار مفید برای قلب می باشد. سرشار از آنتی اکسیدانها و ویتامین E است و علاوه بر سلامت قلب برای جلوگیری از سرطان و پوکی استخوان هم بسیار مفید است. این میوه پرخاصیت از بروز سکته مغزی جلوگیری به عمل می آورد و با بیماری آلزایمر مبارزه می کند.

علت تلخی زیتون

این تلخی در اثر ترکیبات شیمیایی خاص و نحوه پردازش آن مربوط است. دلیل اصلی تلخی زیتون حاوی تانن‌ها است که در اکثر انواع زیتون وجود دارند. تانن‌ها گروهی از ترکیبات شیمیایی هستند که در طبیعت در بسیاری از گیاهان یافت می‌شوند. آنها به صورت طبیعی در زیتون وجود دارند و مسئولیت تلخی و ذوق تندی که در زیتون خام مشاهده می‌شود را بر عهده دارند.

تانن‌ها دسته‌ای از ترکیبات فنولیک هستند که در عملکرد گیاهان نقش مهمی ایفا می‌کنند. آنها در سلول‌های بافتی گیاهان و به ویژه در پوسته و بذرها یافت می‌شوند. تانن‌ها طعم تلخ و ذوق تندی را به زیتون می‌بخشند. در زمان بهره‌برداری از زیتون، تانن‌ها به دلیل وجود در پوسته و گوشته زیتون، به آنها منتقل می‌شوند و تلخی را ایجاد می‌کنند.

تلخی زدایی زیتون با سود پرک

سود پرک (کربنات سدیم) یکی از مواد استفاده شده برای کاهش تلخی زیتون است. با استفاده از سود پرک، می‌توان تانن‌های موجود در زیتون را به‌طور موثری حذف کرد و تلخی را کاهش داد. روش استفاده از سود پرک به عنوان ماده تلخی‌گیری در زیتون به صورت زیر است:

خیساندن زیتون‌ها: در ابتدا، زیتون‌ها را در آب معمولی خیسانده تا بخشی از تلخی آنها کاهش یابد. زمان خیساندن معمولاً بین 10 تا 12 روز است و در طی این مدت بهتر است آب را هر روز تغییر دهید.

تهیه محلول سود پرک: در این مرحله، باید محلول سود پرک را آماده کنید. برای این منظور، به یک لیتر آب 2 تا 3 قاشق چایخوری سود پرک اضافه کنید و آن را مخلوط کنید تا سود پرک به طور کامل در آب حل شود.

خمیرکردن زیتون‌ها: زیتون‌ها را در محلول سود پرک خمیرکنید. برای این کار، می‌توانید زیتون‌ها را در محلول سود پرک به مدت 12 تا 24 ساعت قرار دهید. بعد از این مدت، زیتون‌ها را از محلول خارج کرده و به طور کامل با آب تمیز شستشو دهید تا سود پرک از روی زیتون‌ها کاملاً از بین برود.

ترشی‌کردن زیتون: پس از خمیرکردن و شستشو، می‌توانید زیتون‌ها را در محلول ترشی‌کننده مانند سرکه یا هر محلول ترشی‌کننده دیگری که ترجیح دهید، به مدت 10 تا 14 روز قرار دهید. این مرحله باعث افزایش ترشی و کاهش تلخی زیتون می‌شود.

بعد از انجام این مراحل، زیتون‌ها آماده مصرف می‌شوند. اما لازم به ذکر است که استفاده از سود پرک و دیگر مواد شیمیایی برای کاهش تلخی زیتون باید با احتیاط و با رعایت دستورالعمل‌ها انجام شود، زیرا استفاده نادرست ممکن است به کیفیت و ایمنی زیتون آسیب برساند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *